About Me

My photo
SAKARAN A/L I. MUNIANDY
D20111050020

Saturday 28 April 2012

Istimewa Buat Kaum Guru

Khas buat warga pendidik. Rancangan Pengajaran Harian Matematik (Tambah Dalam Lingkungan 1 000 000 - Tahun 5) bersertakan video sesi pengajaran dan pembelajarannya yang dikendalikan oleh saya sendiri.

Dunia Matematik Sekali Lagi Berwajah Baru

Terima kasih kepada rakan-rakan yang telah banyak memberikan pandangan membina melalui facebook. Atas cadangan anda, saya telaj memperbaharui wajah Dunia Matematik. Sebarang pandangan sila hubungi saya melalui email ataupun facebook Dunia Matematik..
Terima Kasih...
E-mail           :        duniamatematik@yahoo.com 

Terima Kasih Di Atas Sokongan Anda

145 page views dalam dalam sebulan merupakan satu sokongan yang memberangsangkan...Terima kasih di atas sokongan anda, dan kepada yang menghantar message melalui facebook dan email, maafkan saya jika lambat reply disebabkan atas faktor kekangan masa... :)

Friday 27 April 2012

RPH Matematik Tahun 5


Rancangan Pengajaran Harian
Matapelajaran          :           Matematik
Masa                          :           12.00 tengah hari – 12.30 tengah hari
Hari                             :           Khamis
Topik                          :           Tambah Dalam Lingkungan 1 000 000
Kemahiran                :           1.2.1   Menambah dalam lingkungan 1 000 000
Objektif                      :           Pada akhir proses pengajaran dan pembelajaran,  
murid akan dapat menambah dalam lingkungan
1 000 000 dengan betul
Masa /
Langkah
Aktiviti
Guru
Aktiviti
Murid
BBM


5 Minit
(Set Induksi)
 - Guru menggunakan buah-buahan untuk menambah dua nombor yang berlainan
 - Guru memperkenalkan simbol Matematik dan persamaan
- Murid menambah dua nombor yang berlainan
- Memberi jawapan secara spontan
 - Murid membaca ayat Matematik.
- Contoh: 2 + 1 = 3
 - Buah-buahan

5 Minit
(Langkah 1)

- Guru menulis beberapa soalan Matematik di papan hijau dan menyuruh murid menambah nombor
- Murid menambah dua nombor yang berlainan
- Carta Matematik
- Kad Nombor


5 Minit
(Langkah 2)
- Guru menulis beberapa soalan dipapan hijau
- Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan
- Guru memberi jawapan
- Murid menyelesaikan soalan Matematik secara berkumpulan
- Kertas Mahjong
- Marker pen
8 Minit
(Langkah 3)
- Guru memberi latihan menambah nombor dalam lingkungan
1 000 000
- Murid menambah nombor dalam lingkungan 1 000 000
- Lembaran kerja

2 Minit
(Penutup)
- Guru melekat soalan Matematik di papan hijau
- Guru meminta semua pelajar memberi jawapan
- Murid memberi jawapan
- Kad Matematik

Tuesday 24 April 2012

Mathsay

Mathsay merupakan satu aplikasi yang bertujuan untuk membantu para guru menjalankan proses pengajaran dan pembelajaran bagi topik vektor, geometri, trigonometri, pemplotan 3D, persamaan dan sebagainya dengan mudah dan berkesan.

Sila Klik Disini